O nás

Vážení klienti,
dovolte mi představit svoji stomatologickou praxi.

Ordinaci jsme vybavili takovým způsobem, aby nám umožnila stomatologické ošetření dle moderních postupů a technologií všem pacientům, kteří si váží svého zdraví a kteří pochopili, že zdravý chrup a krásný úsměv má nezastupitelnou úlohu v našem každodenním životě.
Čekárna byla navržena tak, aby nabídla pohodlí a komfort, je doplněna o odborné informační materiály, s možností připojit se na wifi.
Trendem je dnes miniinvazivní přístup s maximálním respektem k vlastním tkáním pacienta.
Postupovat miniinvazivně znamená zachovávat co nejvíce nenahraditelných vlastních, a proto tak cenných tkání. To je náš cíl.
Abychom toho mohli dosáhnout, postupně investujeme velkou část prostředků zpět do nejmodernějšího technického vybavení a do vzdělávání.
Rádi Vám poradíme, nabídneme veškeré alternativy, rozfázujeme náročnější léčbu, nicméně kompromisy v kvalitě ošetření na úkor Vašeho zdraví odmítáme.

Vážení klienti, věříme, že Vás naše filozofie a přístup oslovily, a těšíme se na spolupráci s Vámi.

Vybavení ordinace

Apexlokátor

Elektronické zařízení k určení délky kořenových kanálků bez nutnosti dalších zbytečných rentgenových snímků.Přístroj pracuje na principu porovnávání tkáňové rezistence (odporu) mezi dvěma elektrodami. Využívá se při endodontickém ošetření. Je určen k přesnému změření délky kořenových kanálků a k lokalizaci tzv. foramen apicale. Foramen apicale je úzký otvor na hrotu zubního kořene, kterým prochází do dutiny uvnitř zubu (zubní dřeně) nervově cévní svazek.

Pro dlouhodobý úspěch endodontického ošetření je klíčové ošetřit a vyplnit kořenový kanálek přesně k tomuto zúžení. Měření tímto přístrojem je naprosto bezbolestné.

Digitální RVG

Digitální rentgenový přístroj , speciální senzor převádějící rentgenový obraz do digitální podoby a zobrazení snímku v počítači pro lepší konzultaci s Vámi i do monitoru nesený na zubní soupravě.

Elektrokauter

Jde o přístroj, který pracuje s vysokofrekvenčním elektrickým proudem. Používá se k ošetření měkkých tkání (ve stomatologii – dásně, slizniční řasy). Vysoká teplota má za následek koagulaci tkáňových i krevních bílkovin, takže elektrotomický řez nekrvácí. Ošetření je prováděno pod lokálním anestetikem. Hojení je rychlejší a téměř bezbolestné, oproti klasickému řezu skalpelem.

Endodontický motor a NiTi nástroje

Vysoce moderní nástroje ke zpřesnění opracování kořenových kanálků. U nás se setkáte s VDW Gold Reciproc – Profesionální endomotor s integrovaným apexlokátorem. Díky vnitřnímu programu kontroluje zachycení nástroje v kanálku a opačným chodem může okamžitě nástroj uvolnit, čímž snižuje nebezpečí jeho zalomení při ošetření. Zároveň přístroj neustále měří délku kořenového kanálku a má i funkci pro automatické zastavení při dosažení apexu.

Vytvrzovací polymerační lampa

Umožňuje tuhnutí hmoty, využíváno hlavně při vytváření fotokompozitních (bílých) výplní atd.

Čistička vzduchu

V ordinaci naleznete speciální čističku vzduchu, kterou ocení nejen astmatici. Principem je filtrace vzduchu infikovaného bakteriemi, viry, popř. znečištěného drobnými částečkami hmot používaných ve stomatologii.

Ortopantomogram (OPG)

V přístroji je instalována nejnovější digitální technologie zobrazení, která nám přináší řadu výhod: od snížené RTG zátěže pacienta, přes úsporu času, až ke přesnější, kvalitnější diagnostice. Panoramatický rentgenový snímek lze přenášet emailem nebo lze nahrát na přenosné médium či vytisknout.
Co zobrazí? Zachycuje dentici, obě čelisti, čelistní klouby, část nosní dutiny a část maxilární dutiny.
Co nám přináší? OPG nám umožňuje včas diagnostikovat patologické nálezy na dentici, záněty, nádorová onemocnění aj. Preventivní vyšetření zubním digitálním rentgenem má obrovský význam, neboť bez tohoto vyšetření mohou být tato onemocnění při běžném vyšetření skryta. Včasnou diagnostikou se tak předejde vážným stavům, které se mohou začít léčit již v ranném stádiu, později by to již nemuselo být možné. Díky námi pořízenému OPG již nemusí náši pacienti navštěvovat jiné pracoviště mnohdy vzdálené i několik km, vyšetření je provedeno bezprostředně v ordinaci, pacient tak šetří čas i peníze.

Air-Flow

Je příjemné mít úsměv bez zažloutlých a zčernalých zubů, za zabarvení zubů mohou některé naše činnosti jako je kouření, pití kávy a čajů, pití červených vín. Dokonalý a sebevědomý úsměv získejte pomocí velmi jemného pískování a leštění  zubů,  jde o šetrnou metodu zbavení zubů nežádoucího zabarvení, pigmentací. Čistí a odstraňuje pigmentace z mezizubního prostoru, ale čistí i hladké povrchy zubů, které nelze při běžné péči vyčistit. Po ošetření jsou zuby čisté, hladké a přirozeně bílé.
 
Stav před a po čištění zubů pomocí Air-Flow

Implantační systém pro zavádění implantátu

naše práce zavedení implantátu